Логотип kava.lviv.ua
  Головна    Статті    Новини    Ресторани    Блоги    Про нас            КОНКУРС "ЛЬВІВСЬКА ПАТЕЛЬНЯ" 2009 RSS   Пошук   

СТАТТІ


Подія
Львівський кельнер - це наше все!
KAVA вирішила особисто довідатися у львівських депутатів-рестораторів, в яких саме ресторанах вони зустрічатимуть відвідувачів у День кельнера. Пікантності ситуації додає той факт, що деяким з них доведеться не лише одягти фартушок офіціанта, але й повністю перебратися у національні костюми тих країн, кухня і атмосфера яких присутня у тому чи іншому ресторані.

Кельнер (тобто офіціант) – професія у Львові знана і шанована. Тим паче, що офіціант у Львові незмінно вважався обличчям закладу. Повертаючись до старих часів та архівів, можна зрозуміти, що кельнер у місті Лємберзі, Леополісі чи Львові – це більше, ніж обслуговуючий персонал.

Це – людина, з якою приємно поспілкуватися не лише про страви, представлені у меню. З львівським кельнером можна було поговорити про все: про зрадливу жінку, проблеми на роботі, плани на майбутнє.

У сучасному Львові у ресторанах, кав’ярнях і пабах (яких у місті понад тисяча) працює декілька тисяч офіціантів. Їхня робота – це важка фізична та розумова праця. Ні для кого не секрет, що офіціанти під час робочого дня змушені носити у кишенях різноманітні знеболюючі мазі, щоб натирати ними м’язи, які після 10-годинного робочого дня просто відмовляють…

Окрім цього, важко посміхатися та бути в доброму гуморі опісля невиправданих претензій відвідувачів, які, «хильнувши» зайвого, бачать в обличчі офіціанта плацдарм для самоствердження. Анекдот на кшталт: «П’яний відвідувач у ресторані: «Офіціант! Принесіть мені двері, я вийду!!!»» не такий вже й далекий від правди.

Тож започаткувати та підтримати у Львові свято кельнера – цілком логічний крок для тих, хто поважає і цінує роботу тих кількатисячних «армій» хлопців і дівчат, які допомагають нам, львів’янам, і гостям міста відпочити і зі смаком провести вільний від роботи час.

І тому у цей день львівські офіціанти чи не вперше в Україні працюватимуть пліч-о-пліч зі своїми шефами та обслуговуватимуть відвідувачів ресторанів, кав’ярень і пабів. День кельнера, який святкуватимуть у четвер, 21 травня відзначиться тим, що ресторатори на один день перетворяться на офіціантів.

Ресторатори, що зголосилися взяти участь у Дні кельнера, будуть обслуговувати відвідувачів в одязі офіціантів із 18.00 до 21.00. Серед таких «кельнерів» можна буде зустріти Марка Зархіна, Вардкеса Арзуманяна, гітариста гурту "Мері" Тараса Шиха та деяких львівських депутатів.

KAVA вирішила особисто довідатися у львівських депутатів-рестораторів, в яких саме ресторанах  вони зустрічатимуть відвідувачів у День кельнера. Пікантності ситуації додає той факт, що деяким з них доведеться не лише одягти фартушок офіціанта, але й повністю перебратися у національні костюми тих країн, кухня і атмосфера яких присутня у тому чи іншому ресторані.


Артем ХмизАртем Хмиз (клуб достойних львів’ян «Культ»)

Над святковою програмою ми ще працюємо: це буде шоу програма та символічні призи, можливо подарунки до пива. А обслуговувати клієнтів з шостої до дев’ятої буду я. Тому у цей день обслуговуючий персонал зможе не тільки допомагати мені обслуговувати відвідувачів, а ще й трошки посвяткувати. А ще в офіціантів буде декілька годин перерви, з шостої до дев’ятої вечора.
 

 

Андрій ДзюбанАндрій Дзюбан (ірландський паб «Дублін»)

Для відвідувачів цього дня ми готуємо спеціальні пропозиції. Також готуємо спеціальні костюми офіціантів. Зустрічати клієнтів з шостої до дев’ятої буду я. Звичайно, мені допомагатимуть офіціанти, бо мені буде важко обслуговувати всіх одному. Загальне святкування передбачене для всіх офіціантів на «Терасі» біля Ратуші. А для офіціантів «Дубліну» ми готуємо премії, частування.
 

 

Вардкес АрзуманянВардкес Арзуманян (ресторан кавказької кухні «Тарон»)

Цього дня я буду працювати кельнером у ресторані «Тарон». Не виключено, що на день кельнера я буду пригощати своїх друзів та старих відвідувачів: бо сама концепція «Тарону» диктує гостинність. Тим паче що «Тарону» у цьому році виповнюється 14 років, і є відвідувачі, які приходять до нас з першого дня існування ресторану.
 

 

Петро АдамикПетро Адамик (ресторан «Шекспір»)

У цей день офіціантів нагородять почесними грамотами від міста. А сюрпризом буде те, що мій компаньйон, Петро Соболь, буде працювати барменом у «Шекспірі». Я би теж з радістю працював би у цей день кельнером, але наш «Шахтар» вийшов до фіналу кубку «УЄФА», тож я перебуватиму в Туреччині на матчі. Хоча я навіть форму кельнера встиг собі замовити – мені пошили кілт. Але напевно, я її вдягну вже наступного року на День кельнера.

 

...
Олена Танчук ,2009-05-18 15:21:05


СТАТТІ ПО ТЕМІ
Вікторія Довжик: «На День кельнера з бігбордів Львів вітатиме усіх офіціантів»
ДЕНЬ КЕЛЬНЕРА 2009/ ФОТО. ч.2
Подаруй кельнеру квітку! ДЕНЬ КЕЛЬНЕРА/ФОТО/ч.1
Найкращих кельнерів визначили у Львові

Коментарії [0]Додати відгук
коментарії відсутні

БЛОГИ

Марк Зархін:

Гастрономічна спадщина vs «хімізована» гастрономія

НОВИНИ РЕСТОРАНІВ

Вітаємо Андрія Худа з Днем народження!
Вітаємо рестораторів Львова з Днем Торгівлі!
Каталог неякісної продукції та недобросовісних виробників з'явиться в Україні
У Австрії відбудеться аналог Октоберфесту

НОВИНИ КУЛЬТУРИ

Готельєри Західної України зустрінуться у Львові
Фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» 2010. ПРОГРАМА
День Львова 2010. ПРОГРАМА СВЯТКУВАНЬ
Флюгери Львова 2010. ПРОГРАМА

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ПО РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСУ

Про Порядок розробки та затвердження технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та борошняні кондитерські вироби у закладах ресторанного господарства
Про затвердження Інструкції про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства
Про затвердження Порядку встановлення вивісок у м.Львові

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

цей пастор видно не розуміється на смачних стравах А ресторан цей просто чудовий і страви тут ...
А фінікі, фінікі та будут?...
Цікавий мужичок, високомірний, але цікавий. Шліфований, про таких зазвичай говорять-сам себе створив...
Пафос це повний атстой! Нiколи туди бiльше не пiду!...
Недавно відвідала ресторан \"Пафос\" -це просто бомба - ціни помірні- меню супер-обслуга привітна ...

ЦІКАВИНКИ

Загрузка...

Вхід

Логін:
Пароль:

ЛЮДИ ЗНАХОДЯТЬ

ресторани Львів, рестораны Львов, ресторани Львова, ресторани у Львові, рестораны во Львове, рестораны Львова, ресторатори Львова, рестораторы Львова, ресторанні мережі Львова у Львові, ресторанные сети Львова во Львове, Львів концептуальні ресторани у Львові, Львов концептуальные рестораны во Львове, Львів кафе кнайпи клуби бари Львова, ресторанний бізнес у Львові, ресторанный бизнес во Львове, відпочинок у Львові
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов